• Kontrast
  • aaaTeksti suurus
Logi sisse

Alates 2016 oktoobrist on Kristiine linnaosas tegutsenud Noorte Tugila, mis on mõeldud noortele, kes sooviksid saada abi ja toetust tööle või õppima asumisel. Noorte Tugila programmi raames aitab noori tugiisik, kelleks Kristiine linnaosas olen mina. Hetke seisuga olen tegelenud 30 noorega, kellest nüüdseks 7 noort on programmi edukalt lõpetanud ning jõudnud oma eesmärgini.

Noorte Tugila programm on mõeldud eelkõige mitteõppivatele või mittetöötavatele noortele vanuses 15-26 eluaastat. Samas ka noortele, kes veel õpivad või on muud moodi hõivatud, aga ei ole veel päris kindlad mida tulevikus teha tahaksid. Tugila programm on avatud kõigile, kes soovivad veidi tuge ja abi info otsimisel ning selle kasutamisel.

Programmi eesmärk on noori toetada haridusse või tööellu suundumisel, seetõttu oleme loonud enda ümber koostöö võrgustikku, nt töötukassa, Rajaleidja jm, mille kaudu toimub infovahetus ning saame oma tööd teadlikumalt teha. Samas, ku noorel on ka mingi isiklik probleem, miks ta ei saa/taha tööd teha või õppida, siis proovime koos ka sellel lahenduse leida.

Selleks, et programmiga liituda ja soovitud tuge saada, ei pea ise kohale tulema. Mulle võib helistada ja ka kirjutada. Kui mure ei vaja füüsilist kohtumist ja on vaja ainult infot, siis piisab ka kirjalikust kontaktist. Vahel noortel endal ei ole julgust, et ühendust võtta või nad ei tea programmist. Sellistel juhtudel võtab minuga ühendust lapsevanem/sõber/sotsiaaltöötaja vm või leian ma nad ise üles. Minu töö siinkohal ongi noortega edasi suhtlemine, toetamine, kuulamine ja abistamine. Väga tihti jõuavad minuni noored, kes on proovinud igasuguseid asju aga nad ei ole endiselt kindlad, et kuhu nad pidama tahaksid jääda. Sellistel juhtudel ongi minu ülesanne kuulata ja siis koos temaga räägitut arutada ning jõuda eesmärgi püstitamiseni.

Kui seda lugedes tundsid, et mõni su tuttav või sina ise vajad abi, siis minuga saab ühendust võtta telefonil 53074244, emailil elis.kasper@kristiinetk.ee, facebookis Noorsootöötaja Elis Käsper ja Kristiine noortekeskuses kohapeal aadressil Sõpruse puiestee 4a, Kristiine. Noortekeskuste

Noorte Tugila programmi tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse pooltelluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamineja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames. Noorte Tugila programmi viib ellu Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus.