• Kontrast
  • aaaTeksti suurus
Logi sisse

TEEME ÕPPIMISE PÕNEVAKS!

Kristiine noortekeskus kutsub kooliõpilasi osalema mitmekülgsetes ja arendavates töötubades. Töötoad toimuvad Kristiine noortekeskuses, aadressiga Sõpruse pst 4a. Kõiki teemasid käsitletakse mänguliselt ja läbi mitteformaalse õppe meetodite. Osalemine annab õpilastele asjalikke teadmisi ja samas ka huvitava vahelduse igapäevarutiinis.
Programmist on võimalik osa saada ajavahemikus oktoober – november ning mai-juuni.

Tegevuses osalemine on tasuta!

Lisainfo ja registreerimine:
Kristiine Tegevuskeskuse noortekeskus
Sõpruse pst 4a, 10615 Tallinn
Tel +372 5307 4244

noortekeskus@kristiinetk.ee

LISAINFO:
Täpse programmi koostamisel oleme paindlikud ja koostöös klassijuhataja/grupijuhiga võime kokku leppida igale rühmale kõige sobivama tegevuskava. Vajadusel võib programmist osasid tegevusi välja jätta ja huvipakkuvamaid pikemalt käsitleda. Töötuba kestab 1,5 tundi. Töötoad on klassidele ja noortegruppidele tasuta!

KRISTIINE NOORTEKESKUSE TÖÖTOAD KOOLIDELE 2023

REGISTREERIMINE ON AVATUD!

KESKKOND MEIE ÜMBER 1.- 4. klass, 5.- 8. klass

Tänapäeval on raske mitte puutuda igapäevaselt kokku prügiga. Igasugune tarbimine eeldab ka rohkemal või vähemal määral prügi teket. Selleks, et hoida meie elukeskkonda inimväärsena ja säästa loodusressursse, tuleb jäätmete tekkimist nii palju kui võimalik vältida ning tekkinud jäätmed keskkonnasõbralikult koguda ja käidelda. Töötoas tutvustame noortele prügi sorteerimise põhireegleid, meisterdame patareide kogumiskast ja arutleme selle üle, kui palju aega läheb selleks, et üks pakend looduses hävineks. 

TERVISLIKU TOITUMISE ABC 5.- 8. klass

Tervislik toitumine ei pea olema igav ning ei tähenda oma lemmikutest toitudest loobumist. Tervisliku toitumise all peetakse silmas tasakaalu mitmekesise söömise ja keha vajaduse vahel, et keha saaks kätte vajalikud toitained, et olla energiline ja terve. Õiges koguses võib süüa kõike. Töötoas saavad noored meisterdada toidupüramiidi, räägime ka tervisliku toitumise põhimõtetest ning vaatame suhkrusisaldust erinevates toiduainetes. 

VESTLUSRING “VÄÄRTUSHINNANGUD” 3.- 4. klass, 7.- 9. klass

Vestlusring “Väärtushinnangud” on mõeldud noortele, et käia gruppides läbi olukorrad, millele nad saavad ise lahendusi mõelda. Mängus kirjeldatud situatsioonide aluseks on tõestisündinud juhtumid. Elu eriolukordades on palju väärtusvalikuid, mida teeme tihti enesele märkamatult. Sageli jätame need valikud selgelt põhjendamata, mistõttu tavaelus tekivad olukorrad, kus meie motivatsioon ühel või teisel viisil jääb teistele mõistetamatuks. Vestlusring on valminud selleks, et anda lastele “tööriistad”, millega nimetatud olukordi lahendada. 

KULTUURID JA MAAILM

Töötoa raames saavad noored toredaid teadmisi erinevate maade ja kultuuride kohta. Kuldvillaku moodi mängus saavad lapsed panna proovile oma praegused teadmised ning koos noorsootöötajatega koostada huvitavate faktidega plakatid noortekeskuse seintele. Tutvume ka meie vabatahtlikuga Hispaaniast. Noored saavad esitada talle küsimusi Hispaania eluolu ning kultuuride kohta. 

INTERNETIOHUTUS? 1.- 4. klass, 5.- 8. klass

Tänapäeval kasutavad peaaegu kõik inimesed internetti, kas töö või koolitükkide tegemiseks, pere või sõpradega suhtlemiseks või uudistega kursis olemiseks. Töötoas vaatame, kuidas internetis turvaliselt ja targalt tegutseda ning lahendame erinevaid situatsioone. 

KLASSIÕHTU stiilis KLASSIHOMMIK 1.-7. KLASS

Põhikooli klassidele suunatud meelelahutuslik ja mänguline klassiõhtu. Kava koostamisel võetakse arvesse õpetaja ja klassi soove ning õpilaste vanust. Noorsootöötajad viivad läbi lõbusaid ja kaasahaaravaid seltskonnamänge ning võimalik on kasutada ka noortekeskuses olevaid mänge (piljard, lauatennis, lauajalgpall jms). Üheskoos valmistatakse ka lihtne vahepala. Lisaks võib kasutada seda aega ka mõne klassisündmuse tähistamiseks ja omalt poolt lisaks snäkke kaasa võtta. Tegemist on toreda meelelahutusliku programmiga, milles osalemine tuleb kasuks klassi ühtekuuluvustunde loomisele. Programm kestab 1,5 tundi.