• Kontrast
  • aaaTeksti suurus
Logi sisse

Mõnus suvepuhkus on lõppenud ja ees ootab uus kooliaasta. Suvi tõi endaga kaasa palju päikeselisi päevi, hiliseid ärkamisi, vanavanemate külastusi ning laagrites osalemist. Selleks, et uus kooliaasta saaks alata, tuli suvi korralikult ära saata ning selleks korraldas Laste päevakeskus nädala pikkuse laagri, mis pani suvevaheajale väärika lõpu.

Teguderohke laagrinädal algas sportlike tegevustega – kanuudega Keila jõel sõitmine oli enamuse osalejate jaoks esimene sellelaadne ettevõtmine. Samuti oli uueks kogemuseks Viikingite külas kirve- ja oda viskamine, vibu laskmine ning kiviheitemasina kasutamine. Tervishoiumuuseumis said lapsed meelde tuletada koolis õpitud teadmisi ja testida enda reaktsiooni kiirust, lõhnade tundmise oskust, proovida last kandva ema kõhu raskust ning palju muud põnevat. Õppesuunaga päeva lõpetasime Lilleküla Päästekomando külastusega, kus mehed näitasid lahkelt päästevarustust, tutvustasid ruume, rääkisid oma ohtlikust tööst ning vastasid laste küsimustele. Laagri lõpetasime metsamatkaga ning ööbimisega telkides. Seegi tegevus oli paljude laste jaoks esmakordne ning pakkus palju põnevaid väljakutseid. Eriliselt soe augustiõhtu andis hea võimaluse mängida sportlikke mänge, teha lõket ning valmistada värskes õhus süüa. Öörahu saabus alles südaööl, pärast lõkkel vahukommide küpsetamist. Öine vihmasadu jäi laagriliste rõõmuks hommikuks järgi ning hommikusööki nauditi taas lõkke ääres.

Uut kooliaastat alustas Laste päevakeskus kohviku külastusega, kus tublid õpilased said meelde tuletada käitumis- ja lauareegleid. Valitses tarkusepäevale omane pidulik õhkkond ja kõik olid rõõmsas meeleolus.

Laste päevakeskus soovib kõigile edukat uut kooliaastat!