• Kontrast
  • aaaTeksti suurus
Logi sisse

Kooliaasta on taas alanud ja terve suve puhanud lapsed on jälle koolitee jalge alla võtnud, et kohtuda klassikaaslastega ning omandada uusi teadmisi. Selleks, et koolivaheajale väärikas lõpp panna, korraldas Laste Päevakeskus augusti lõpus mitmeid põnevaid tegevusi.

Tänu Sotsiaal- ja Tervishoiuametile kirjutatud projektile „ Ratsutades terveks ja rõõmsaks,” sai 10 keskuse last käia neli korda ratsutamas. Meid võttis lahkesti vastu OÜ Hobuteenused, mis asub Kernu vallas. Iga laps sai oma hoole alla ühe hobuse, keda harjata ja saduldada. Nüüd teavad kõik, mis on ratsmed ja päitsed ning on omandanud ratsutamise algteadmised. Paljudele lastele oli see esmane kokkupuude hobustega ning rõõm oli näha, kuidas algne pelgus hobuste suhtes asendus kiiresti kiindumusega. Viimasel ratsutamispäeval oli lastel oma hoolealustest raske lahkuda. Igaüks sai oma hobust kostitada kaasavõetud leiva ja porgandiga ning oma ratsut silitati-patsutati kuni viimase hetkeni.

Augusti lõpus toimus keskuse lastele ka nädala pikkune linnalaager. Esimese laagripäeva veetsime Happy Fly batuudikeskuses, kus lapsed said turnida erinevatel täispuhutavatel atraktsioonidel, hüpata batuutidel ja teha muid põnevaid tegevusi.

Teisipäeval suundusime Haapsallu, kus ootas meid seiklusmäng „Maailma parim detektiiv“, mille raames külastasime Ants Laikmaa majamuuseumit, Haapsalu piiskopilinnust, raekoda, Iloni Imedemaad ning Raudtee- ja Sidemuuseumit. Vaatamata vihmasele ilmale said kõik detektiivid oma ülesannetega edukalt hakkama ning tagasisõidul Tallinnasse olime väsinud, kuid käiguga väga rahul.

Kesknädalal toimus suur lauamängupäev, kus selgitasime välja parimad mängijad nii üldises arvestuses kui ka erikategooriates. Lapsed osalesid suure entusiasmiga ja püüdsid koguda igas mängus võimalikult palju punkte, sest kõiki võitjaid premeerisime magusate auhindadega.

Laagri lõpetasime Vääna-Jõesuu metsas väikese matkaga ning ööbimisega telkides. Vaatamata tuulisele ilmale oli õhtu täis sportlikke mänge ja põnevaid tegevusi, peale mida oli mõnus värskes õhus süüa endatehtud kartulisalatit, lõkkel küpsetatud vorstikesi ja muud head-paremat. Lõkketule paistel rääkisime sooja tee ja vahukommide kõrvale põnevaid lugusid elust enesest ning tegime omavahel kõige naljakama naeru võistlust. Seejärel suundusid lapsed telkidesse magama ja magusast unest äratas meid alles hommikune vihmasadu, mistõttu maitsvat hommikusööki nautisime juba lastekeskuse ruumides.

Tarkusepäeva tähistasime seekord ühise peolauaga, mida kaunistasid omaküpsetatud pitsat ja tort. Lapsed rääkisid meelsasti üksteisele suvemuljeid ja jagasid koolialguse plaane.

Laste päevakeskus soovib kõigile põnevat uut kooliaastat!