• Kontrast
  • aaaTeksti suurus
Logi sisse

Veebruarikuu algas laste päevakeskuses hoogsalt. Meisterdati üksteisele kaarte ja kaunistati ruume. Kui sõbrapäev lõpuks kätte jõudis, siis ootasid lapsi keskuses roosad südamekaunistused, põnevad mängud ja meeleolukas disko. Päeva lõpetas ühine tordisöömine ja sõbrakaartide jagamine. Meeleolu oli rõõmus ja positiivne, ükski laps ei jäänud kaardist ilma.

Nädal hiljem oli taas põhjust pidutseda, sest Eesti tähistas oma sünnipäeva. Lapsed saabusid keskusesse pidulikes rõivastes, osalesid Eesti-teemalises viktoriinis, laulsid hümni ja sõid torti. Soovijad said endale valmistada sini-must-valge rinnamärgi ja teha pilti fotonurgas.

Koolivaheajal toimusid laste päevakeskuses mitmed tegevused. Näiteks said lapsed võtta osa uisutreeningutest Jeti jäähallis. Nii mõnegi lapse jaoks oli see esimene kord jääl olla. Treeneri juhtnööride järgi õpiti uusi samme ja tehnikaid. Uisutrenn pakkus lastele suurt rõõmu, mitmeid eneseületamisi ja edusammude nautimist.

Lisaks uisutamisele oli lastel tore võimalus külastada Ronimisministeeriumit. Esmalt tutvuti ohutu ronimise reeglitega ja seejärel said lapsed oma teadmisi praktikas proovile panna. Treenerid viisid läbi mänge, mis pakkusid lastele põnevust ja elevust. Lisaks ronimisele oli võimalik harjutada tasakaalu hoidmist slackline’il.

Kõik koolivaheaja tervislikud lõunasöögid valmistasid lapsed ise. Tänu nobedatele näppudele valmisid sellised maitsvad toidud nagu läätsesupp suitsulihaga, ahjulõhe riisiga, kotletid ahjujuurviljadega ning pasta hakkliha ja aedviljadega. Lisaks sellele õppisid lapsed tegema tervislikke salateid ja odrajahu-karaskit. Magusroaks oli maitsev puuviljasalat, smuuti, õuna-kaerahelbe krõbedik ja kohupiima-küsise magustoit.

Nii teguderohke koolivaheaeg sai toimuda tänu Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametile, kes rahastas täies ulatuses Kristiine Tegevuskeskuse Laste Päevakeskuse terviseprojekti „Laste päevakeskuse aktiivne ja tervislik koolivaheaeg“.

Laste päevakeskus soovib kõigile ilusat peagi algavat kevadet!

Marika Samson

Kristiine Tegevuskeskus

Laste Päevakeskuse sotsiaalpedagoog