• Kontrast
  • aaaTeksti suurus
Logi sisse

 

TEEME ÕPPIMISE PÕNEVAKS!

Kristiine noortekeskus kutsub kooliõpilasi osalema mitmekülgsetes ja arendavates töötubades. Töötoad toimuvad Kristiine noortekeskuses, aadressiga Sõpruse pst 4a. Kõiki teemasid käsitletakse mänguliselt ja läbi mitteformaalse õppe meetodite. Osalemine annab õpilastele asjalikke teadmisi ja samas ka huvitava vahelduse igapäevarutiinis.
Programmist on võimalik osa saada ajavahemikus oktoober – november ning aprill – mai alguskellaaja soovitame valida vahemikus 11-12.30.

Tegevuses osalemine on tasuta!

Lisainfo ja registreerimine:
Kristiine Tegevuskeskuse noortekeskus
Sõpruse pst 4a, 10615 Tallinn
tel 656 6802

LISAINFO:
Täpse programmi koostamisel oleme paindlikud ja koostöös klassijuhataja/grupijuhiga võime kokku leppida igale rühmale kõige sobivama tegevuskava. Vajadusel võib programmist osasid tegevusi välja jätta ja huvipakkuvamaid pikemalt käsitleda. Töötuba kestab 1,5 tundi. Töötoad on klassidele ja noortegruppidele tasuta!

noortekeskus@kristiinetk.ee

KRISTIINE NOORTEKESKUSE TÖÖTOAD KOOLIDELE

„ÄRA MINE NÄRVI, NÄRV POLE POOD, KUHU PEAB MINEMA“ – KUIDAS RAHUNEDA PEALE RASKET PÄEVA VÕI NÄRVILISES OLUKORRAS. 3.-6. KLASS. UUS!

Igas vanuses inimestel esineb hetki, mil nad on vaimselt ja füüsiliselt väga väsinud, või mingil põhjusel närvilised. Kindlasti on sellega kokku puutunud ka noored algklasside õpilased.

Töötoa raames käsitleme erinevaid tegevusi ja harjutusi, mis aitavad noortel lõõgastuda ja rahuneda. Alustame ühise aruteluga, kus arutame millisel moel noored ise lõõgastuvad, analüüsime, kas need tegevused on tervislikud ja jätkusuutlikud. Seejärel proovime erinevaid tegevusi ja harjutusi läbi. Katsetame, mis emotsioone tekitavad erinevad muusikastiilid ja helid. Lisaks proovime joogat, sportimist ja mindfullness ning vaikuse meetodeid, et kulutada energiat ning rahuneda maha. Töötoast peaks leidma iga noor endale midagi sobivat.

ELULISED ALGTÕED ALGKLASSIDELE. 1.-4. KLASS. UUS!

Tegemist on töötoaga, mille raames käsitleme läbi mängu erinevaid elu põhioskusi ja -teadmisi. Läbime erinevaid teemasid alustades esmaabist lõpetades liiklusohutusega. Noored saavad proovida, kuidas osutada baasesmaabi või mida teha/kuhu pöörduda hädaolukorras, milliseid liiklusmärke peaks tänaval liigeldes tähele panema jms. Lisaks saavad kätt harjutada toidutegemises ning kuidas hakkama saada ilma elektroonilise kellata.

KEHALINE LOOVUS 2.-6. KLASS

Programmi eesmärgiks on õpetada noort tundma oma keha ja kasutama seda, kui loome vahendit. Töötoa keskmes on improviseerimine, emotsioonide väljendamine, iseenda ja kaaslaste usaldamine ning probleemide märkamine ja loominguliste lahenduste otsimine. Kindlasti arendavad osalised ka enda esinemis- ja käitumiskultuuri, loovust, meeskonnatööd ja sotsiaalseid oskusi. Eelnev kogemus pole vajalik!
Programmi osad:
Teatri töötuba: Näitlemisega seotud soojendusmängud, lihtsamad lavavõitluse võtted (juurde saab valida nukuteatri tegemise võimaluse, pantomiimi või tuntud muinsajuttude taaslavastamise uutes erinevates žanrites.)
UUS! Jooga töötuba: Jooga algab soojenduharjutustega ning häälejoogaga. Jooga on suurepärane vahend, et leida kontakt oma kehaga ja oma keha paremini tundma õppida. Lisaks on tegemist suurepärase vahendiga enne erinevaid loomingulisi ja sportlikke tegevusi, et keha üles soojendada.

MEESKONNATÖÖ JA NOORTE INFO 1.-4. klassile

Töötuba sobib hästi klassiühtsuse kujundamiseks ja meeskonnatöö oskuste arendamiseks. Tegemist on aktiivse töötoaga, mille jooksul teevad õpilased läbi põnevaid meeskonnamänge ja õpivad mõtestama ning hindama enda ja kaaslaste panust ühise eesmärgi saavutamiseks. Lisaks tuletatakse meelde tähtsaid telefoninumbreid ja asutusi, kuhu lapsed oma muredega pöörduda võivad. Kordame üle ka need kõige hädavajalikumad 112 jne. Töötuba kestab 1,5 tundi.

TERVISETEEMALINE TÖÖTUBA 1.-5. klassile

Tegemist on töötoaga, mille käigus antakse noortele teadmisi tervislike eluviiside teemadel: kehaline aktiivsus, toitumine (kuidas valmistada lihtsalt tervislikku toitu). Noortele antakse konkreetseid oskusi tervislike valikute tegemiseks.
Kavas on arutelu teemal, mida noored teavad tervislikest eluviisidest ja mida nende jaoks tähendab üleüldiselt mõiste tervislik eluviis. Vesteldakse tervisliku toitumise põhitõdedest, liikumise olulisusest ning mängitakse mänge, mille käigus noored saavad panna proovile oma teadmisi toitumise ja liikumise kohta. Töötuba kestab 1,5 tundi.

KLASSIÕHTU stiilis KLASSIHOMMIK 1.-7.klassile

Põhikooli klassidele suunatud meelelahutuslik ja mänguline klassiõhtu. Kava koostamisel võetakse arvesse õpetaja ja klassi soove ning õpilaste vanust. Noorsootöötajad viivad läbi lõbusaid ja kaasahaaravaid seltskonnamänge ning võimalik on kasutada ka noortekeskuses olevaid mänge (piljard, lauatennis, lauajalgpall jms). Üheskoos valmistatakse ka lihtne vahepala. Lisaks võib kasutada seda aega ka mõne klassisündmuse tähistamiseks ja omalt poolt lisaks snäkke kaasa võtta. Tegemist on toreda meelelahutusliku programmiga, milles osalemine tuleb kasuks klassi ühtekuuluvustunde loomisele. Programm kestab 1,5 tundi.

SALLIVUS JA UUED KULTUURID. 1.-7. KLASS

Töötoa raames katsetame läbi erinevate mängude, kui paikapidavad on meie eelarvamused ja kas neid saab alati usaldada. Kas inimesi ja olukordi võib hinnata neisse süüvimata ainult nö pealevaadates, mis võivad olla selle tagajärjed. Arutame kas erinevast kultuuriruumist inimesed saavad edukalt koostööd teha. Analüüsime mõningaid näiteid maailmast. Tutvume Kristiine noortekeskuse EVS vabatahtlikuga Venemaalt. Katsetame tema näitel, kui paikapidavad on meie stereotüüpsed teadmised venelastest. Noortel on võimalik esitada küsimusi Venemaa eluolu kohta.