• Kontrast
  • aaaTeksti suurus
Logi sisse

Hea noor, noorsootöötajad Siret, Erko, Elis ja Tallinna Ülikooli noorsootöö eriala tudengid Sandra ja Ly kutsuvad Sind väga vingesse ja tegevusterohkesse Kristiine avatud Noortekeskusesse!

Artikkel valmis Tallinna Ülikooli noorsootöö eriala tudengite Sandra, Ly ja noorsootöötaja Sireti poolt, et anda ülevaade noortekeskuste I poolaasta tegevustest!

Kristiine Noortekeskus asub Sõpruse puiestee 4A, Kristiine Keskuse vahetus läheduses. Kindlasti on seda vahvat maja teeäärest kohe näha ristmikul. Noortekeskusesse ootame kõiki noori vanuses 7-26. Noortekeskuse lahtiolekuaeg on alates 7. jaanuarist tööpäevadel 13-19. Noortekeskuses on võimalik sisustada vaba aega endale meelepärasel viisil: mängida piljardit, lauatennist, lauamänge, PlayStationit, samuti on võimalik osa võtta klubidest, ringidest, töötubadest, projektidest, ekskursioonidest, surfata internetis ning on ka olemas rahulik õpinurk kus vaikselt õppida, samuti saab täiesti ausalt pöörduda noorsootöötaja poole ja rääkida oma muredest, küsida nõu. Oleme alati olemas! Eriti on oodatud noored end huvitavate tegevustega, saate välja pakkuda ideid ja võimalusel ka huviringe/koolitusi ellu viia iseseisvalt/noorsootöötaja abiga.

Noortekeskuses saab osa võtta klubitegevustest, näiteks viib välisvabatahtlik läbi joogat mis on mõeldud algajatele ja lastele, eesmärgiga pakkuda noortele võimalust ennast rohkem liigutada ja õppida oma keha paremini tundma ja kokandusringi mille jooksul läbitakse erinevaid teemasid nagu küpsetamine, molekulaarsed retseptid, vegan magustoidud. Samuti on keelekursused – vastavalt huvile, kas rootsi keele kursus või inglise keele kursus vene keeles.

Jaanuaris/veebruaris toimub noortekeskuse talvine metsamatk, eesmärk on pakkuda sinule võimalust ennast proovile panna talvel matkates, tutvustades, milline peab olema varustus, kuidas talvel metsas ellu jääda ja kogeda matkamist talvel.

Lisaks pannakse käima võistlus “Rekordite Sari” selle eesmärk on erinevate võistluste raames teha rekordeid ning järgmisel aastal püüda neid rekordeid murda.

Koolivaheajal (25.02-03.03) pakume noortele “Hallo kosmos, Tere Kristiine” programmi, millega läheme noortega tähti uurima, meisterdame, teeme viktoriini, tutvume taevakehadega jm.

Märtsis räägitakse vabatahtlikuks minemise teemast, tutvustatakse noortele välisvabatahtlikuks minemise võimalusi, jagatakse infot ka organisatsioonidest.

Aprillis korraldame teile kultuuriõhtuid, kus tutvustatakse erinevaid kultuure- inimesed tulevad enda kodumaad tutvustama. 22.04-28.04 kevadisel koolivaheajal pakume noortele “Tärkab ja ärkab” programmi kus käsitletakse erinevaid loodusega seotud teemasid, läheme koos loodusesse, istutame taimi, räägime taimede hooldamisest jne. Samuti lükkame käima rattakoolituse. Tegevuse eesmärk on propageerida turvalist ja vastutustundlikku liiklemist liikluses nii jala, kui jalgrattal. Tegevus koosneb kahest osast: 1) liiklusalane teooriaõpe (liiklusreeglid/seadused, turvalised liiklemisviisid, turvavarustus jne) 2)Praktilised harjutused jalgrattaga, sõiduoskuste arendamine. Koolituste lõpuks sooritavad osalejad eksami ja selle läbides saavad jalgratta load.

Aga kõige tipuks on meil SUUR UUDIS! Kristiine noortekeskus osales 2018. aastal kohalike omavalitsuste koostöögruppide tegevussuunas programmiga, mille raames pakutakse uusi noorsootöö teenuseid, et seeläbi suurendada noorte kaasatust noorsootöösse. Kristiine noortekeskus analüüsis noortekeskuse avatud poole teenuseid ning teenusedisaini põhimõttel käivitas programmi raames kaks uut teenust. Tänu programmis osalemise eest oleme saanud video- ja fototöötlusprogrammid, mille eesmärk on anda noorele võimalus ennast arendada foto-ja videotöötluses läbi erinevate töötubade ja individuaalse juhendamise. Peale meie poolt pakutud tegevuste on noor saanud algteadmised video-ja fototöötlusprogrammi kasutamisest, oskab hinnata, milliseid pilte on eetiline jagada ja milliseid mitte ning oskab koostada video CVd.

Tundub ju põnev eks?

Oleme programmi planeerinud järgmised tegevused läbi mille on sinul võimalus TASUTA areneda ning saada uusi teadmisi ning kogemusi:

Fotoshopi 0 taseme õppeprogramm: õppeprogrammi jooksul saab noor teada, kuidas kasutada Adobe Photoshop Elements 2018 progammi, pilditöötlemise põhitõed ning õpib kujundama lihtsamaid plakateid/teateid.

Kristiine vlog 2019: Kristiine noortekeskus alustab oma youtube kanaliga, kuhu tuleb igal kuul vähemalt üks video noortekeskuses toimuvast. Noortel on võimalus osaleda videopostituse tegemises algusest lõpuni, ideest teostuseni. Vlog grupis osalemises saab noor ennast proovile panna nii ideede genereerimisel, lavastamisel, filmimisel ja videotöötluses.

Video CV koostamise töötuba: töötoas õpivad noored, kuidas endale video CVd teha, millisena ennast videos näidata, kuidas rääkida, mida kanda. See on kindlasti suur pluss tulevikuks!

Fotonäitus “Kiiksuga fotod”: näitusele ootame osalema kiiksuga töödeldud fotosid, fotosid on võimalik käia töötlemas ka noortekeskuses, kasutades meie juures olevat arvutit ja programme.
Virtuaalreaalsus, mille eesmärk on muuta avatud poole tegevused mitmekülgsemaks läbi virtuaalreaalsuse tegevuste/mängude, mis arendavad noore digipädevusi- noor oskab peale esmajuhendamist kasutada virtuaalreaalsuse vahendeid. Saad tutvuda erinevate ametitega neid mängus proovides. Virtuaalreaalsuse programmi oleme planeerinud ka igasugu lisategevusi, sealhulgas “virtuaalreaalsuse ametipäevade sari”. Selle käigus on noortel võimalik turvuda erinevate ametitega ja saab virtuaalreaalsuses järele proovida. Lisaks sellele kutsume külla ka erinevate ametite esindajad kes oma tööd lähemalt tutvustavad. Lisaks toimub ka virtuaalreaalsuse filmipäev.
Tulevikus suurema huvi korral loome ka huvigrupi- saavad liituda kõik kellel on huvi virtuaalreaalsuse vastu, kes oskavad seda kasutada, saavad ka abiks olla teiste noorte juhendamisel ning on vöimalik ka endal korraldada erinevaid tegevusi virtuaalreaalsusega. Toimuvad ka noortekeskuste vahelised võistlused läbi virtuaalreaalsuse: koostöös Põhja- Tallinna noortekeskusega korraldame omavahel virtuaalreaalsuse võistlused erinevates mängudes.

Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames. Seega ei pea noor muretsema, et äkki ei ole võimalus osaleda. Kindlasti on ja ootame teid kõiki!

Ära lase võimalust käest ja tule areneme, lõbutseme ja õpime kõik koos!

Rohkem  ja täpsemat infot kodulehelt: https://kristiinetk/noortekeskus; Instagram’ist: kristiinenoortekas; Facebook’ist: Kristiine Noortekeskus.